شروع داستان ویرا تجارت شریف

فعالیت شرکت توسعه مدیریت بازرگانی ویرا تجارت شریف از آنجا شروع شد که حضور چند ساله در فضاهای علمی، دانشگاهی و صنعتی داخلی و بین‌المللی و شناخت حاصل از این همراهی، نسبت به وضعیت بازار محصولات دانش‌محور در ایران و جهان، دغدغه‌ی چرایی عدم حضور موفق شرکت‌ها و محصولات دانش بنیان ایرانی در بازارهای منطقه و جهان را در ما به وجود آورد. این دغدغه شروعی بود بر آغاز تحقیقاتی در حوزه تجارت موفق کالاهای دانش بنیان در جهان. برای این منظور نمونه‌های موفق در جهان از جمله شرکت‌های مدیریت صادرات کشورهای ژاپن و آلمان مورد بررسی قرار گرفتند و در نتیجه‌ی این تحقیقات، تصمیم بر پیاده‌سازی ترکیبی از مدل موفق این دو کشور برای ورود در تجارت کالاهای دانش بنیان گرفته شد.

اما برای موفقیت در این امر لازم بود تا تجربه‌ی حضور در عرصه تجارت خارجی و ارتباطات بین‌المللی شکل گرفته از آن، در کنار دانش دانشگاهی قرار گیرد. در همین راستا تیمی از مدیران موفق در عرصه‌ی تجارت ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی شکل گرفت تا بتواند مسیر تازه‌ای را برای ورود شرکت‌های ایرانی در بازارهای جهانی ایجاد کند. هدف این تیم شناسائی و ایجاد بسترهای ورود مستمر محصولات دانش بنیان در بازارهای بین‌المللی و ارائه چهره‌ای متفاوت از محصولات ایرانی در کلاس جهانی و کمک به ارزآوری در کشور است.

نتیجه این همراهی و تجمیع تجربه، دانش و ارتباطات، ویرا تجارت شریف بود که به عنوان یک شرکت مدیریت صادرات در دانشگاه صنعتی شریف متولد شد. اکنون تمام تلاش تیم ما بر این است که با شناسایی فرصت‌ها و بازارهای بالقوه برای محصولات ایرانی، تهیه‌ی نقشه راه برای ورود به این بازارها و دستیابی به فرصت‌ها و نیز تعریف فرآیندهای تجاری بر اساس دانش، تجربه و فناوری، بتوانیم بستری برای عرضه این محصولات در عرصه بین‌الملل ایجاد کنیم و شاهد موفقیت شرکت‌های ایرانی در بازارهای خارجی باشیم.

مأموریت

این مأموریت ماست که از طریق نوآوری، خلاقیت و ارزش‌آفرینی، شکوه محصولات ایرانی را به بازارهای جهانی نشان دهیم. برای دستیابی به این مأموریت، متعهد به ارائه راهکارهای ابتکاری به شرکای تجاری خود هستیم تا با یک رویکرد مبتنی بر اعتماد و مشارکت، بتوانیم تجارت آنها را ساده کنیم.

چشم‌انداز

ما بر آنیم تا سال 2025 میلادی در جایگاهی قرار گیریم که کالاهای ارزشمند ایرانی با برند شریف ترید در بازارهای جهانی بدرخشند و نام شریف ترید مترادف با اعتماد، رضایت مشتری و نوآوری باشد و بتوانیم جزء ده شرکت برتر مدیریت صادرات در منطقه باشیم.

ارزش‌های سازمانی

صداقت در عمل

ما هرگز حقیقت و شفافیت را به خطر نمی‌اندازیم و همواره آنچه را که صحیح است انجام خواهیم داد. تجارت ما در ویرا تجارت شریف مبتنی بر اعتماد است.

تعالی در سازمان

ما از فرصت‌ها الهام می‌گیریم و از نوآوری و تغییر استقبال می‌کنیم و بر این باوریم که باید سازمان و سرمایه انسانی خود را همواره ارتقاء بخشیم.

مسئولیت اجتماعی

ما در ویرا تجارت شریف متعهد هستیم جامعه خود را بسازیم و آن را حفظ کنیم و برای رفاه جامعه از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

کار تیمی

ما برای رسیدن به اهداف سازمان، تیمی متحد هستیم که از یکدیگر حمایت میکنیم، به یکدیگر وفادار هستیم و از نظر شخصی و حرفه‌ای به یکدیگر اهمیت می‌دهیم.

با ویرا تجارت شریف بیشتر آشنا شوید ...

اصول و استراتژی سازمانی ما

خدمات تجاری ما