ویرا تجارت شریف مسئولیت خود نسبت به  جامعه و عامه مردم را فراتر از ارائه خدمات و کالا می‌­داند؛ چرا که  جزیی از نظام بزرگتر که در آن قرار دارد، است.  لذا خود را در قبال جامعه و محیطی که در آن فعالیت می‌کند، مسئول می‌­داند و در تلاش است مسئولیت اجتماعی را به یک فرهنگ سازمانی برای خود تبدیل کند و استراتژی‌ها و اهداف خود را مطابق با تعهد شرکت به مسئولیت اجتماعی تعیین  کند. به همین خاطر  در تعیین سیاست‌­ها و راهبردهای سازمان خود، توجه به پایداری را به عنوان مسئولیت اجتماعی خود به وضوح گنجانده است، که علاوه بر حفظ و گسترش منافع سازمان، در آن رفاه جامعه لحاظ گردد و با جدیت در تلاش برای تحقق آن است.

 ما  مشکلات جامعه را بخشی از مشکلات خود می­‌دانیم  و استفاده از بخشی از امکانات مالی و منابع انسانی خود، برای اقدام به حل و فصل این مشکلات را وظیفه­‌ی خود می­‌دانیم.

ویرا تجارت شریف برای وفادارماندن به این تعهد اجتماعی، خود را ملزم به رعایت مسئولیت­‌های اقتصادی و قانونی و اصول مسئولیت اجتماعی مانند پاسخگویی، شفافیت، رفتار اخلاقی، احترام به منافع ذی‌نفعان، احترام به حاکمیت قانون، احترام به هنجارهای رفتاری بین‌المللی و احترام به حقوق انسانی می­‌داند.

بهبود معیشت مردم

ما معتقدیم فقر ازبین نمی­‌رود و می‌‌­تواند مانند چرخه­‌ا‌ی باشد و از یک نسل به نسل دیگر منتقل شود و  بر موارد مختلفی مانند سلامتی، محیط زیست، کودکان و….  تاثیرگذارد و آینده و معیشت مردم را تحت تاثیر قرار دهد و حق انتخاب برای آیندگان نگذارد. ما بر این باوریم انسان­‌ها بزرگترین سرمایه­‌ی ما هستند و باید برایشان خلق ارزش کنیم  و  برای ایجاد ارزش برای  افراد چه در زمان حال و چه در آینده  باید شرایط را تغییر دهیم.

به همین خاطر برای تغییر این شرایط و رفع این مشکل اقداماتی از جمله حضور در مناطق ضعیف و کمک به کسب و کارهای کوچک محلی در نظر گرفته‌­ایم تا بتوانیم موجب بهبود معیشت مردم بشویم.

شغل شرافتمندانه و رشد اقتصادی

اشتغال در  جوامع رو به رشد و در حال توسعه جایگاه مخصوصی دارد. اشتغال هم تأمین‌کننده بنیادی‌­ترین نیازهای فرد است و هم به فرد شاغل احساس عزت نفس و تعلق و قدرت می‌­دهد. ویرا تجارت شریف به دنبال آن است تا باعث ترویج رشد اقتصادی باثبات، فراگیر و پایدار، اشتغال کامل و مولد، و کار شرافتمندانه برای همه شود و با فراهم کردن شرایط اشتغال از وجود افراد در راستای توسعه و خودکفایی کشور بهره ببرد. چرا که به دست آوردن کار علاوه بر اهمیت اقتصادی آن، به لحاظ فرهنگی و اجتماعی نیز از اهمیت بالائی برخوردار است.

تولید و مصرف مسئولانه

ما در ویرا تجارت شریف معتقدیم که باید به الگوهای پایدار مصرف و تولید نو برسیم. چرا که اجرای آن کمک می‌کند تا به برنامه‌های توسعه‌ی کلی، کاهش هزینه‌های اقتصادی، محیط‌ زیستی و اجتماعی، تقویت رقابت اقتصادی و کاهش فقر دست یابیم و در این راستا می­‌کوشیم تا باعث ترویج بهره‌وری کارآمد از منابع و انرژی، زیر‌ساخت پایدار، فراهم کردن دسترسی به خدمات اولیه، شغل‌های مناسب و سازگار با محیط زیست و بهبود کیفیت زندگی  مردم در مناطقی که حضور داریم، شویم.

با ویرا تجارت شریف بیشتر آشنا شوید ...

اصول و استراتژی سازمانی ما

خدمات تجاری ما